Co mne nezabije, to mne posílí.

Můj životní příběh.

15. března 2018 v 2:36 | Petr Jílek |  Můj životní příběh.
Na úvod svého blogu bych rád přidal svůj životní příběh.

Nejsem psavec, ale občas se potřebuji podělit o svoje postřehy, o svůj příběh, aby ho bylo možné následovat.

Vše začalo asi před půl rokem, kdy jsem ve svém okolí narazil na ryze český projekt - a zde mohu napsat jeho jméno - Ramissio. Vlastně ne, asi to začalo vše narozením mého vnuka před 15 měsíci. Vhledem k tomu, že již podle fotek je zřejmé, že jsem byl usedlejší člověk, který s radostí seděl doma za počítačem, málokdy se pohnul.

Český projekt Ramissio se zabývá wellness životem, výživovými doplňky z oblasti čínské medicíny. Protože jsem již před časem pocítil touhu pomáhat lidem s jejich zdravotními problémy, začal jsem se zajímat o vše, co tento projekt nabízí. A nejvíce mne zaujala myšlenka wellnes života, zdravého životního stylu, který dnes nabývá na rozměrech. Začal jsem výživové doplňky sám používat, koukat na webináře. A předávat informace dalším lidem. Pak přišel první zdravotní problém, respektive dva.

První zdravotní problém - to musím přiznat - v mém věku už po několikáté se projevující problémy s prostatou - léta po sobě vždy v zimě minimálně 2x - 3x antibiotika, z nás chlapů to potká asi většinu. Ale dá se tomu předejít.

Druhý zdravotní problém nastal po delší pracovní cestě na Slovensko autem - při sezení vzadu - 5 hodin cesty tam a 5 hodin cesty zpět to odneslo koleno - velice bolestivé koleno, a následně chození s hůlkou. Měsíc a půl.

Tak, a teď ta pointa. Začal jsem používat kolagen a tekutou goji - a co nestalo - po měsíci a půl jsem odhodil hůlku, a asi po pěti letech v zimě s antibiotiky - jsem první zimu bez antibiotik - to lze velice snadno ověřit u mé obvodní lékařky. V této chvíli jsem samozřejmě začal šířit myšlenku českého projektu wellness - Ramissio - s ještě větší odhodlaností. Spousta známých okolo mne - a že jich nebylo málo - se na mne začala dívat jako na blázna. A co hlavní - nevzali vůbec v úvahu, že jsem se stal živoucím důkazem toho, že používat výživové doplňky - skutečně funguje. Dalším popostrčením byla prohraná sázka, že za půl roku shubnu 30 kg.

Ale čas šel dál. Uvědomil jsem si, že pokud se budu jednou chtít prohánět po venku s vnukem, musím udělat další krok, a něco se sebou udělat. Tak jsem začal chodit do fitka. Je tomu teprve tři týdny. Všechno samozřejmě bolí, bude bolet ještě dlouho. Ale je to správná cesta.

Samozřejmě se našla spousta lidí, kteří mi s usměvem vždy budou tvrdit, jak mi drží palce, aby se mi to podařilo, vše změnit.

A jak se tedy změna stala?
V českém projektu jsem našel přátele, kteří mi začali dávat užitečné postřehy a rady z jejich života - protože si sami prošli stejnou změnou života. Nejdůležitější bylo si stanovit svoje PROČ. A těch bylo hned několik:
= v prvé řadě vnuk - se kterým bych chtěl běhat po venku, a užívat si ho,
= samozřejmě v souvislosti s předešlým zlepšit svoje zdraví,
= dalším PROČ byli právě všichni ti smíšci, kteří mi přáli hodně zdaru při změně a kde co okolo, ale přitom byla z nich přímo cítit ta škodolibost, že to nezvládnu - mohu dnes jen napsat - na TRUC jim všem to zvládnu, ano na TRUC.

Právě v této chvíli bych chtěl být živoucím příkladem pro mnohé, kterým jsem o ryze českém projektu povídal, ale kteří neměli zájem něco řešit - hlavně tedy zdraví - a ani finance. Pro lidi, kteří nechtějí slyšet, nechtějí dnes "cokoliv řešit". Ať už především svoje zdraví, následně třebas i finance.

Důležité je najít si svoje PROČ. CO a JAK je další fází změny. Každý z nás, ať nám je kolik chce let si najde své PROČ. A to nejdůležitější PROČ je určitě naše zdraví. Teď se zeptám - co je lepší. Investovat do svého zdraví a do prevence, kdy při jakémkoliv zdravotním problému se mi prevence vrátí mnohonásobně, protože se urychlí uzdravovací proces nastartovaný právě prevencí. Nebo vše nechat na lékaři, kdy nám lékař např. na kde jaké nachlazení, na kde jakou virozu napíše antibiotika s hromadou dalších vedlejších účinků, antibiotika, která nám rozhodí celý organismus. Samozřejmě lékaři a alopativní medicína je vždy potřeba, to podtrhuji. Pokud si třebas zlomím nohu - v té chvíli mi výživový doplněk nepomůže zrentgenovat nohu, abych zjistil, jestli ji mám jen naraženou, nebo zlomenou, dát ji do sádry, ale určitě se prevence ( výživové doplňky ) projeví právě v rychlejším uzdravení se, v rychlejším návratu do normálního života, kdy není organismus tolik zatěžován.
Současně se změní celé myšlení, náhled na život - aspoň mě se změnilo myšlení i náhled na život - tím, že jsem přijal informace, že jsem přijal myšlenku zdravotního životního stylu, myšlenku obsaženou v českém projektu. Českým projekt dává možnost ostatním, všem bez rozdílu, aby každý z nás bez ohledu na věk, ať je nám 25, 30, 50, měl možnost se sám nad sebou zamyslet a něco ke svému prospěchu změnit.

Spousta lidí neslyší na přírodní medicínu, na výživové doplňky, vždyť za našich babiček a prababiček nebylo tolik doktorů, a doktoři byli drazí, ne každý si mohl dovolit zajít za lékařem s jakoukoliv i tou nejmenší bolístkou - tak jak je dnes zvykem - tu mne píchne - už letím k lékaři - tu mne zabolí - už letím k lékaři - tu se nachladím - už letím k lékaři. A většina právě takovýchto banálnějších onemocnění se léčila bylinkami sice s delší dobou vyléčení, ale bez vedlejších účinků chemicky vyráběných léků. Je na každém z nás se rozhodnout.



 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Marcela Marcela | Web | 20. března 2018 v 0:10 | Reagovat

Ano, každý má svůj životní příběh. ;-)
Já mám vždycky radost, když slyším, vidím , nebo čtu, kdy člověk chce změnu. Taky jsem se ptala sama sebe proč. Odpovědi jsem si napsala, a nyní se snažím pro sebe a třeba i pro druhé něco udělat. :-)
Někteří lidé se raději budou starat, nebo se zajímat o druhé, jen proto, že nechtějí vidět a poznat sami sebe. To by je totiž bolelo a to oni nechtějí. Ale pak si budou ztěžovat, nebo se vysmívat tomu, kdo tu změnu činí.
Hold je to jejich věc. ;-)
Přeji Vám hodně trpělivosti a sil, ať dosáhnete všeho co chcete. :-)

2 Petr Petr | E-mail | 20. března 2018 v 0:19 | Reagovat

Děkuji za krásný první komentář. Pro spoustu lidí je zatěžko začít u sebe, najít si své PROČ. Hodně lidí si jen stěžuje, ale nic neudělá pro změnu. Potkávám spoustu lidí, a když slyším, že si stěžují většinou jim chci pomoci jak s řešením zdravotní situace tak finanční situace. Je pravdou, že právě ta spousta lidí nic řešit nechce. A to je špatně. Hodně lidí si stěžuje na špatnou finanční situaci, když jim nabídnu řešení, neslyší nebo nechtějí slyšet, a když je potkám za rok, tak je situace stejná a pořád si stěžují na tu samou věc. Už se mi stalo, že se mi pak lidi začali vyhýbat, protože zjistili, že nesnáším, když si někdo rok dva stěžuje pořád na tu samou věc - a když mu nabídnu řešení - nechtějí nic slyšet a nic dělat, vyjít ze své konformity.

3 Marcela Marcela | Web | 20. března 2018 v 13:52 | Reagovat

[2]: Takový lidi, kteří nechtějí nic proto dělat 2 roky, Vám akorát  berou energii. Taky se mi to stávalo. 8-O :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama