Co mne nezabije, to mne posílí.

Stravování a zdravá výživa.

22. března 2018 v 23:03 | Petr Jílek |  Zdraví a zdravá výživa.
Nastoupená cesta hubnutí, cvičení ve fitku, použvání výživových doplňků - to vše mne vede ke hledání toho správného směru ve stravování - který směr je při hubnutí a cvičení ve fitku ten nejlepší? A protože nevěřím výrobkům propagovaným na internetu - tabletám, přípravkům, po kterých zaručeně shubnu aniž bych musel měnit způsob života, což je podle mne nesmysl, vždy je něco za něco, tak hledám přirozenou cestu stravování. Tablet propagovaných za dost velké peníze je na internetu dosti, jen proto, aby se na nich někdo nabalil.
Zde musím podotknout, že výživové doplňky popsané v čánku "Český projekt" jsou výhradně na přírodní bázi bez dochucovadel, bez konzervantů ( proto se po otevření musí láhve uchovávat v lednici, a nesmí se člověk napít z láhve - dostaly by se do ní škodlivé bakterie ) - vyráběny jsou ihned po sběru plodů - např. u Goji se nikdo nesmí plodů dotknout, aby neztratily svoje výživové hodnoty - a sklizeň je prováděna tak, že se dozrálé plody setřesou ze stromu na plachty. Pak se zpracovávají na šťávu a plní do lahví pod ochrannou atmosférou. Narozdíl od jiných produktů, kdy je nejdřív provedena sklizeň = rostliny jsou dopraveny do Evropy ( určitě s nějakou ochranou, aby rostliny vydržely dlouhou dopravu ) a zde se teprve zpracovávají.
Pokud budu celý den sedět doma za počítačem a stravovat se normálně a nebudu mít žádný pohyb, každopádně asi dost přiberu, a bude se mi těžko hubnout, bez toho aniž bych změnil způsob života - což znamená více pohybu - na čerstvém vzduchu - ten dokonce pročištuje i hlavu a samozřejmě změna způsobu stravování.
Zde nemohu především nezmínit svoje pratety, které se dožily obě dosti vysokého věku (přes devadesát let). Obě byly svobodné, celý život žily spolu, jedna byla celý život doma a starala se o domácnost, druhá chodila normálně do práce. Ale vyrůstaly a žily převážnou většinu svého v jiné době - kdy tehdy ještě ve vesnici ( nyní součást Brna ) bylo jedno jediné auto. Do Brna do školy chodily pěšky, vyjímečně vlakem - to jenom když opravdu bylo špatné počasí. Pak se společně se staraly o záhumenek, doma měly vždy prasátko, a pár slepic - čily doma odchované - pak věděly čím je krmí a co vlastně pak jedí. Obě nikdy nebyly moc obézní. Jedna z nich sladila hrnek čaje tak, že do něj dala tři vrchovaté polévkové lžíce cukru - a nikdy neztloustla, navíc obě celý život mastily sádlem, ano čtete dobře - sádlem, a nikdy neměly problém s tloušťkou ani s cévními chorobami. Pak mi mohou doktoři vysvětlovat škodlivost sádla, špeku, slaniny, když se obě pratety živily právě tímto, protože do roka měly dvě prasata. Ale rozdíl je a byl asi v tom, že věděly čím krmí, doma krmí. A zvířátka v žádných stresujích podmínách. Což je při dnešním způsobu odchovu hospodářských zvířat dost velký problém. A jiná doba - bez stresu, bez smogu, bez elektrosmogu.
A teď tedy k té spoustě na internetu propagovaných způsobů stravování, diet a pod. Vegetariánství, raw stravování ( živá strava ), vitariánství, dělená strava, nízkosacharidové ( lowcard ) stravování, půst, přerušovaný půst. Nejlepší způsob je asi vybrat ze všeho něco - mít pestrou vyváženou stravu vzhledem k pohybu a neupínat se asi k jednomu jedinému způsobu.

Tady bych chtěl poprosit o váš názor - nechci dělat další anketu - pište a pište do komentářů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama